Разделы презентаций


"Қышқылдардың жіктелуі, алынуы, қасиеттері"

Содержание

Мақсаты:Оқушылардың қышқылдар жайлы алған білімдерінЕске түсіру арқылы, жіктелуі, алыну жолдары, қасиеттері жайында түсінік қалыптастыру.2. Өз бетінше жұмыс істеу қабілетін, химиялық сауаттылығын, ойлай білу дағдысын дамыта отырып оқыту.3.Оқушылардың дүниетанымын, өзіне қажетті білімді

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:

Қышқылдардың жіктелуі,
алынуы, қасиеттері

Сабақтың тақырыбы:Қышқылдардың жіктелуі, алынуы, қасиеттері

Слайд 2Мақсаты:

Оқушылардың қышқылдар жайлы алған білімдерін
Еске түсіру арқылы, жіктелуі, алыну жолдары,

қасиеттері
жайында түсінік қалыптастыру.

2. Өз бетінше жұмыс істеу қабілетін, химиялық

сауаттылығын,
ойлай білу дағдысын дамыта отырып оқыту.

3.Оқушылардың дүниетанымын, өзіне қажетті білімді
өзі іздеп тауып ала алатындай тұлғаны тәрбиелеу.
Оқушылардың тұлғалық қалыптасуын дайындау арқылы,
қышқылдардың өмірде , тұрмыста қолданылуын білуге
тәрбиелеу.
Мақсаты:Оқушылардың қышқылдар жайлы алған білімдерінЕске түсіру арқылы, жіктелуі, алыну жолдары, қасиеттері жайында түсінік қалыптастыру.2. Өз бетінше жұмыс

Слайд 3Типі: Жаңа білімді меңгерту

Түрі: Демонстрациялық

Әдісі: Сұрақ-жауап, баяндау, талдау

Көрнекілігі: Слайдтар, интерактивті

тақта

Типі: Жаңа білімді меңгертуТүрі: ДемонстрациялықӘдісі: Сұрақ-жауап, баяндау, талдауКөрнекілігі: Слайдтар, интерактивті тақта

Слайд 4Барысы:
Ұйымдастыру
Үй тапсырмасын сұрау
Жаңа сабақты түсіндіру
Жаңа тақырыпты бекіту
Үйге тапсырма беру.
Бағалау

Барысы:ҰйымдастыруҮй тапсырмасын сұрауЖаңа сабақты түсіндіруЖаңа тақырыпты бекітуҮйге тапсырма беру.Бағалау

Слайд 5Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 6Ой қозғау.
/өтілген тақырыпты пысықтау/
І. Сұрақтарға жауап алу

Бейорганикалық қосылыстар қалаай

жіктеледі?
Оксидтер дегеніміз не?
Негіздер дегеніміз не?
Тұздар дегеніміз не?
Қышқылдар дегеніміз не?

Ой қозғау. /өтілген тақырыпты пысықтау/І. Сұрақтарға жауап алуБейорганикалық қосылыстар қалаай жіктеледі?Оксидтер дегеніміз не?Негіздер дегеніміз не?Тұздар дегеніміз не?Қышқылдар

Слайд 7ІІ. «Адасқан формулаларды»
табыңдар

ІІ. «Адасқан формулаларды» табыңдар

Слайд 8ІІІ. Берілген реакция теңдеулеріндегі көп нүктенің орнына тиісті заттарды жазып,


осыдан негіздердің қасиеттері туралы
қорытынды жасаңыз

ІІІ. Берілген реакция теңдеулеріндегі көп нүктенің орнына тиісті заттарды жазып, осыдан негіздердің қасиеттері туралы қорытынды жасаңыз

Слайд 9
Жаңа сабақ тақырыбы:

Қышқылдардың жіктелуі,
алынуы, қасиеттері

Жаңа сабақ тақырыбы:Қышқылдардың жіктелуі, алынуы, қасиеттері

Слайд 10Қышқылдар дегеніміз не?
Қышқылдар не үшін керек?

Қышқылдар дегеніміз не? Қышқылдар не үшін керек?

Слайд 11Химия
Зат
Жай




Күрделі
Оксид
Тұз
Қышқыл
Негіз

ХимияЗатЖайКүрделіОксидТұзҚышқылНегіз

Слайд 12Қышқылдардың жіктелу қасиеттері

Қышқылдар
Сутек атомы санына қарай
оттекті
оттексіз
HCl

Қышқылдардың жіктелу қасиеттеріҚышқылдарСутек атомы санына қарайоттектіоттексізHCl

Слайд 13Н – О

С = О


Н – О
Н – О
Н – О Р = О
Н – О

О
Н – О – Р
О













=

=

Қышқылдың формуласы

Көмір қышқылы

Метафосфор қышқылы

Фосфор қышқылы

Н – О        С = О

Слайд 14Қышқылдардың алыну әдістері
SO3+H2O→H2SO4

Қышқылдардың алыну әдістері SO3+H2O→H2SO4

Слайд 15Химиялық қасиеттері
Химиялық қасиеттері
Лакмус индикаторы қызарады
Тұздармен әрекеттеседі
(корбанаттар, сульфиттер)

Химиялық қасиеттеріХимиялық қасиеттеріЛакмус индикаторы қызарадыТұздармен әрекеттеседі(корбанаттар, сульфиттер)

Слайд 16Қышқылдармен жұмыс істегенде
қауіпсіздік ережелері
Күкірт қышқылын суда еріту а) қате; ә)

дұрыс

Қышқылдармен жұмыс істегендеқауіпсіздік ережелеріКүкірт қышқылын суда еріту а) қате; ә) дұрыс

Слайд 17Қышқылдардың маңызы пайдасы.

Қышқылдардың маңызы пайдасы.

Слайд 18Қышқылдардың зияны

Қышқылдардың зияны

Слайд 19Жаңа сабақты бекіту.
Семантикалық карта толтыру.

Жаңа сабақты бекіту.Семантикалық карта толтыру.

Слайд 20Жұмбақ есептерді шешу
А /. Фосфор жақсақ будақтап,
Ақ түтінін түзеді.
Ол түтінді

су сорып
Қандай қосылыс түзеді.


Ә/. Су бетінде безектеп
Металл натрий жүзеді.
Ең соңында

жоқ болып,
Қандай қосылыс түзеді.
Жұмбақ есептерді шешуА /. 	Фосфор жақсақ будақтап,	Ақ түтінін түзеді.	Ол түтінді су сорып	Қандай қосылыс түзеді.Ә/. 	Су бетінде безектеп	Металл

Слайд 21«Химик –сараман»
1.Тапсырма:
«Тағамдар: лимон, алма шырындары ортасын анықтау»
Метилоранж және универсал

индикатор көмегімен
анықтаңыздар. Зерттеу нәтижесін кестеге «+» белгісімен
көрсетіп толтырыңыздар:

«Химик –сараман»1.Тапсырма: «Тағамдар: лимон, алма шырындары ортасын анықтау»Метилоранж және универсал индикатор көмегімен анықтаңыздар. Зерттеу нәтижесін кестеге «+»

Слайд 23№1. Массасы 196 г мыс (ІІ) гидроксиді ыдырағанда мыс (ІІ)

оксидінің қандай зат мөлшері түзіледі?

№1. Массасы 196 г мыс (ІІ) гидроксиді ыдырағанда мыс (ІІ) оксидінің қандай зат мөлшері түзіледі?

Слайд 24NaOH+HCl→

NaOH+HCl→

Слайд 25Үйге тапсырма: 47, п.5,9
Бағалау.

Үйге тапсырма: 47, п.5,9Бағалау.

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика