Разделы презентаций


Берілген массалы? ?лесі бойынша ?ант, т?з ерітіндісін дайындау

Содержание

Сабақтың мақсаты: Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтай отырып, лабораториялық құрылғыларды пайдалану арқылы берілген массалық үлесі бойынша тұз , қант ерітіндісін дайындай білуге үйрету, ұқыптылыққа баулу.

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1№5 Михаил Ломоносов атындағы орта мектеп
№4. Практикалық жұмыс.


Сыныбы: 8 Сақтағанова Айман Нұрлыбекқызы

№5 Михаил Ломоносов атындағы орта мектеп   №4. Практикалық жұмыс.   Сыныбы: 8 Сақтағанова Айман

Слайд 2
Сабақтың мақсаты: Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтай отырып,

лабораториялық құрылғыларды пайдалану арқылы берілген массалық үлесі бойынша тұз ,

қант ерітіндісін дайындай білуге үйрету, ұқыптылыққа баулу.
Сабақтың мақсаты: Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтай отырып, лабораториялық құрылғыларды пайдалану арқылы берілген массалық үлесі

Слайд 3



Сабақтың типі: Білім мен әрекет тәсілдерін кешенді қолдану сабағы

Сабақтың типі: Білім мен әрекет тәсілдерін кешенді қолдану сабағы

Слайд 4




Сабақтың түрі: Практикалық жұмыс
Сабақтың түрі: Практикалық жұмыс

Сабақтың түрі: Практикалық жұмысСабақтың түрі: Практикалық жұмыс

Слайд 5Көрнекілігі: Интерактивті тақта, лабораториялық құрылғылар, су, қант, тұз, бағалау парағы,ерігіштік

кестесі, АКТ, маркер.

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, лабораториялық құрылғылар, су, қант, тұз, бағалау парағы,ерігіштік кестесі, АКТ, маркер.

Слайд 6Сабақтың әдісі: бағдаршам, ыстық орындық, сұрақ-жауап, семантикалық карта.

Сабақтың әдісі: бағдаршам, ыстық орындық, сұрақ-жауап, семантикалық карта.

Слайд 7Пәнаралық байланыс: биология, медицина, психология,
ауыл-шаруашылығы, әдебиет.

Пәнаралық байланыс: биология, медицина, психология, ауыл-шаруашылығы, әдебиет.

Слайд 8
Күтілетін нәтиже:
Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережесін біледі,


Лабораториялық құралдарды ажырата алады,
Лабораториялық құралдарды қайда,қалай қолдану

керектігін біледі,
Есептерді шығарудың түрлі тәсілдерін меңгереді,
Су , тұз , канттың қажетті мөлшерін есептей алады,
Пәнге деген қызығушылығы артады.
Күтілетін нәтиже: Химия кабинетіндегі қауіпсіздік техникасының ережесін біледі,   Лабораториялық құралдарды ажырата алады, Лабораториялық құралдарды

Слайд 9Сабақтың барысы: I-Ұйымдастыру кезеңі
-Оқушылармен сәлемдесу
-Психологиялық ахуал туғызу.
«Жүректен - жүрекке»

. Оқушылар өздерінің
аттарына байланысты жүректен шыққан
жылы сөздерін айтады;
-1,2,3

сандарын айту арқылы 3- топқа бөлінеді.
Топ басшысын сайлайды.
Бағалау парағы таратылады.
Сабақтың барысы: I-Ұйымдастыру кезеңі-Оқушылармен сәлемдесу-Психологиялық ахуал туғызу. «Жүректен - жүрекке» . Оқушылар өздерінің аттарына байланысты жүректен шыққан

Слайд 12ІІ.Қызығушылықты ояту.« Жасырын сөз » Ыстық

орындық әдісі

ІІ.Қызығушылықты ояту.« Жасырын сөз »     Ыстық орындық әдісі

Слайд 14


Тақырыбы :

“Берілген массалық үлесі бойынша қант, тұз ерітіндісін дайындау”
Жаңа

сабақ:

Тақырыбы : “Берілген массалық үлесі бойынша қант, тұз ерітіндісін дайындау”Жаңа сабақ:

Слайд 15Сабақ соңындағы рефлексия:

“Мадақтау сэндвичі”әдісі

1 бөлік – позитивті комментарий,не ұнады;

2

бөлік – сындарлы сын,не нәрсені жақсарту керек;

3 бөлік – келешекке

арналған комментарий:келесі жолы...


III. Мағынаны тану.

Сабақ соңындағы рефлексия: “Мадақтау сэндвичі”әдісі1 бөлік – позитивті комментарий,не ұнады;2 бөлік – сындарлы сын,не нәрсені жақсарту керек;3

Слайд 16


Назарларыңызға
рахмет!!!
III. Мағынаны тану.
1. Қауіпсіздік ережесі – сақ бол!

Назарларыңызғарахмет!!!III. Мағынаны тану. 1. Қауіпсіздік ережесі – сақ бол!

Слайд 171. Химиялық заттар арнайы шкафта сақталуы тиіс
Қауіпсіздік техникасы

1. Химиялық заттар арнайы шкафта сақталуы тиісҚауіпсіздік техникасы

Слайд 182. Сұйықтықтарды дұрыс араластыра біл.
Қауіпсіздік техникасы

2. Сұйықтықтарды дұрыс араластыра біл.Қауіпсіздік техникасы

Слайд 196. Сұйықтың немесе газдың иісін анықтау үшін қолмен ыдыс бетін

өз жағына қарай жаймен желпу қажет
Қауіпсіздік техникасы

6. Сұйықтың немесе газдың иісін анықтау үшін қолмен ыдыс бетін өз жағына қарай жаймен желпу қажетҚауіпсіздік техникасы

Слайд 202. Практикалық жұмыс.
а) 3-топқа 3-түрлі есеп беріледі.

2. Практикалық

жұмыс.
а) 3-топқа 3-түрлі есеп беріледі.


2. Практикалық жұмыс. а) 3-топқа 3-түрлі есеп беріледі. 2. Практикалық жұмыс.а) 3-топқа 3-түрлі есеп беріледі.

Слайд 21
1-топ. Есеп. 20%-дық 300 грамм қант

ерітіндісін дайындау үшін қанша грамм қант, қанша грамм
су қажет?


2-топ. Есеп. Дәріханада 200 грамм 9%-дық ерітінді дайындау үшін ас тұзының және дистилденген судың қандай массасы қажет?. Бұл ерітінді « физиологиялық ерітінді » деп аталады және ол медицинада қолданылады.
3-топ. Жарақатты зарарсыздандыру үшін йодтың спирттегі 10%-дық ерітіндісі қолданылады.
200 грамм йод ерітіндісін дайындау үшін қанша грамм йод, қанша грамм спирт қажет?.
1-топ.   Есеп.  20%-дық 300 грамм қант ерітіндісін дайындау үшін қанша грамм қант, қанша

Слайд 23
б) Практикалық жұмыс қорытындысын кестеге жазады.

б) Практикалық жұмыс қорытындысын кестеге жазады.

Слайд 24
в). Тәжірибе жүзінде көрсету. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды.

в). Тәжірибе жүзінде көрсету. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды.

Слайд 26
в). Тәжірибе жүзінде көрсету. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды.
Сергіту сәті:

Қызықты тәжірибе . « Жанбайтын

орамал»
в). Тәжірибе жүзінде көрсету. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды.Сергіту сәті:  Қызықты тәжірибе .

Слайд 28IV. Сабақты қорытындылау. Ой толғаныс.
Семантикалық картаны толтыру.(жеке жұмыс)
Mr 18
Mr

58,5
Mr342
Н -11%, О -89%
Na -39%, Cl – 61%
C –

42%,H – 6%,O –52%
IV. Сабақты қорытындылау. Ой толғаныс.Семантикалық картаны толтыру.(жеке жұмыс)Mr 18 Mr 58,5Mr342Н -11%, О -89% Na -39%, Cl

Слайд 302.Шығармашылық жұмыс. Постер жасау.
Су және сулы ерітінділердің қолданылуы.
I-

топ. Тұрмыста II-топ. Химия өнеркәсібінде
III-топ.Ауыл шаруашылығында қолданылуы.

2.Шығармашылық жұмыс. Постер жасау. Су және сулы ерітінділердің қолданылуы.I- топ. Тұрмыста II-топ. Химия өнеркәсібіндеIII-топ.Ауыл шаруашылығында қолданылуы.

Слайд 32

3. Сіз білесіз бе?
Ag- күміс, Ай, дүйсенбі
Fe- темір,

Марс, сейсенбі
Hg- сынап, Меркурий, сәрсенбі
Sn- қалайы,

Юпитер, бейсенбі
Cu- мыс, Шолпан, жұма
Pb- қорғасын, Сатурн, сенбі
Au- алтын, Күн, Жексенбі
3. Сіз білесіз бе?Ag- күміс,  Ай,  дүйсенбіFe- темір,   Марс,  сейсенбіHg- сынап,

Слайд 34Сабақ соңындағы рефлексия:

“Мадақтау сэндвичі”әдісі

1 бөлік – позитивті комментарий,не ұнады;


2

бөлік – сындарлы сын,не нәрсені жақсарту керек;

3 бөлік – келешекке

арналған комментарий:келесі жолы...


Сабақ соңындағы рефлексия: “Мадақтау сэндвичі”әдісі1 бөлік – позитивті комментарий,не ұнады;2 бөлік – сындарлы сын,не нәрсені жақсарту керек;3

Слайд 36




VI.Үйге тапсырма : «Судың да сұрауы бар»


Эссе жазу.

«Судың да сұрауы бар»


VI.Үйге тапсырма : «Судың да сұрауы бар»Эссе жазу.      «Судың да сұрауы бар»

Слайд 38


Назарларыңызға
рахмет!!!

Назарларыңызғарахмет!!!

Обратная связь

Если не удалось найти и скачать доклад-презентацию, Вы можете заказать его на нашем сайте. Мы постараемся найти нужный Вам материал и отправим по электронной почте. Не стесняйтесь обращаться к нам, если у вас возникли вопросы или пожелания:

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Что такое TheSlide.ru?

Это сайт презентации, докладов, проектов в PowerPoint. Здесь удобно  хранить и делиться своими презентациями с другими пользователями.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика